.

Μνημόνιο οδηγιών προστασίας από φυσικές καταστροφές

Καιρός

Χάρτης Ευρυτανίας


Οι υποψήφιοι βουλευτές όλων των κομμάτων στο Νομό μας για τις εκλογές της 6/5/2012 PDF Εκτύπωση E-mail

Δημ.: 18/4/2012 – 14:00
Ανακοινώθηκαν τα ονόματα των υποψηφίων των παρακάτω κομμάτων, που θα διεκδικήσουν τη Βουλευτική έδρα στο Νομό μας, ενώ δεν κατέστη δυνατό να εξακριβωθούν και τα ονόματα των υποψηφίων των άλλων κομμάτων, τα οποία θα αναρτηθούν μόλις ανακοινωθούν.


 

 Από το ΠΑ.ΣΟ.Κ. υποψήφιοι είναι οι:
α.- Καρανίκας Ηλίας– Νυν Βουλευτής Ευρυτανίας - Γιατρός
β.- Σταμάτης Ιωάννης - πρώην Δήμαρχος Δομνίστας
γ.- Τσιτσάνης Λάμπρος - Συνταξιούχος Εκπαιδευτικός

Από τη Νέα Δημοκρατία υποψήφιοι είναι:
α.- Αρμάγος Χρήστος  - Καθηγητής Φυσικής Αγωγής
β.- Κοντογεώργος Κων/νος – Οικονομολόγος, πρώην Νομάρχης Ευρυτανίας
γ.- Κουλαρμάνης Φώτιος – Επίτιμος Διευθυντής Οικονομικής Επιθεώρησης Υπουργείου Οικονομικών

 

 

Το ψηφοδέλτιο του Κ.Κ.Ε. έχει ως εξής:
α.- Γιαννούλης Ιωάννης  - Εργάτης
β.- Παπαροϊδάμης Βασίλειος – Συνταξιούχος Τραπεζοϋπάλληλος
γ.- Σερετάκης Νικόλαος  - Γεωπόνος, Μέλος ΔΣ Ελληνικής Σκακιστικής Ομοσπονδίας, Δημοτικός Σύμβουλος Καρπενησίου

 

 

 

Οι υποψήφιοι του ΛΑ.Ο.Σ. είναι:
α.- Λοϊζος Γεώργιος

β.- Μεριγκούνης Γεώργιος

γ.-Πλατής Δημοσθένης

 

Για τους Ανεξάρτητους Έλληνες υποψήφιοι είναι οι:
α.- Μπακόλας Κωνσταντίνος - Επιχειρηματίας
β.- Πολονύφης Γεώργιος - Ελεύθερος Επαγγελματίας
γ.- Πολύζου Χριστίνα- Ελεύθερη Επαγγελματίας

 

Για τη Δημοκρατική συμμαχία υποψήφιοι είναι οι:
α.- Δημητρόπουλος Χρήστος – νυν Αντιδήμαρχος Αγράφων – πρώην Δήμαρχος Ασπροποτάμου
β.- Καρατσίκης Δημήτριος – πράων  Δήμαρχος Καρπενησίου - Γιατρός
γ.- Φέγγος Θανάσης – νυν αντιδήμαρχος Καρπενησίου – πρώην Δήμαρχος Προυσού.

 

 

Οι υποψήφιοι του Συνδέσμου Εθνικής Ενότητας είναι:
α.- Καραγεώργος Σπυρίδων - Συνταξιούχος Στρατιωτικός
β.- Πέγκας Βασίλειος – Ιδιωτικός υπάλληλος

 

 

 Οι υποψήφιοι της Δημοκρατικής Αριστεράς είναι:
α.- Μαυρή Μάνια
β.- Μπέρμπερης Μωϋσής
γ.- Ξεστέρνου Βάσω

 

 

 

Οι υποψήφιοι του ΣΥΡΙΖΑ είναι:

α.- Κανακάκη Καλλιόπη - Δασολόγος, Εκπαιδευτικός στο Τ.Ε.Ι. Λαμίας (Παράρτημα Καρπενησίου

β.- Ρέλλιας Βάιος - Υπάλληλος ΕΛΤΑ

γ.- Κώτσιας Θωμάς -  Συνδικαλιστής

 

 

 

Υποψήφιοι των Οικολόγων – Πράσινων είναι:

α.- Παπαϊωάννου Μαρία

 

 

 

Υποψήφιοι για τη Χρυσή Αυγή είναι:

α.- Καρδάρας Γεώργιος

 

 

 

 

 

 

 

Υποψήφιοι για το ΚΚΕ (μ-λ) ΛΚΚΕ Εκλογική Συνεργασία είναι:

α.- Βαρελά Μαλάμω του Ευαγγέλου

β.- Καμαρέτσος Βασίλειος του Παναγιώτη

 

 

 

 

 Υποψήφιοι για το ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. είναι:

α.- Ξυλογιανοπούλου Σταυρούλα (Βάντα) - Γιατρός

β.- Τόλη Ευαγγελία ιδιωτικός - υπάλληλος

γ.- Τσιαντης Νίκος

 

 

 

Υποψήφιοι για την Κοινωνική Συμφωνία είναι:

α.- Αλεξάκη Μαρία - Δημοσιογράφος

 

 

Υποψήφιοι για τη Δράση του Στέφανου Μάνου είναι:

α.- Κωνσταντινίδου Σοφία

β.- Σιακαβάρα Παρασκευή

γ.- Φλέγγα Βασιλική

 

 

 
bottom

Valid XHTML and CSS.